ICE – In Case of Emergency "w razie wypadku"

Kiedy dochodzi do nagłego zdarzenia (np. wypadek drogowy) liczy się każda minuta. 

Zdarzają się sytuacje kiedy ratownikom i lekarzom ciężko jest ustalić przyczynę danego stanu osoby poszkodowanej, aby ułatwić komunikację pomiędzy służbami a osobami bliskimi powstała inicjatywa o nazwie ICE.

ICE może zostać wykorzystane na dwa sposoby. Pierwszy z nich to umieszczenie odpowiedniego wpisu w książce telefonicznej telefonu komórkowego. Pod hasłem „ICE” powinniśmy zapisać numer telefonu do osoby, która posiada o naszym zdrowiu najwięcej informacji np. rodzic, żona/mąż, dziecko. Jeśli chcielibyśmy w naszym telefonie zapisać namiary do większej ilości osób doinformowanych, powinniśmy użyć etykiet „ICE1″, „ICE2″ itd.

Wykorzystanie ICE w tej formie w sytuacji stanu zagrożenia życia tłumaczone jest faktem, iż telefon komórkowy jest przedmiotem który większość ludzi ma zawsze przy sobie.

Drugą formą użycia ICE jest posiadanie przy sobie karty ICE, najczęściej w formie karty kredytowej, wizytówki. Znajdować się na niej powinny dane kontaktowe najbliższych osób tj. imię i nazwisko, numer telefonu. Karta ICE powinna być zawsze noszona przy nas, np. w portfelu.

2016-02-07 12:18 1157 ICE, In Case of Emergency, w razie wypadku

Inne artykuły

ICE – In Case of Emergency
Numery Alarmowe

ICE – In Case of Emergency "w razie wypadku"

2016-02-07 12:31:46

Kiedy dochodzi do nagłego zdarzenia (np. wypadek drogowy) liczy się każda minuta. Zdarzają się sytuacje kiedy ratownikom i lekarzom ciężko jest ustalić przyczynę danego stanu osoby poszkodowanej, aby ułatwić komunikację pomiędzy służbami a osobami bliskimi powstała inicjatywa o nazwie ICE.

Bezpiecznie w górach - Grupa Karkonoska GOPR
Numery Alarmowe

Bezpiecznie w górach - Grupa Karkonoska GOPR

2016-02-01 17:42:14

Grupa Karkonoska GOPR ul. Sudecka 79, 58-500 Jelenia Góra tel. 75 75 24 734, fax 75 641 23 33

Odmrożenia - pierwsza pomoc
Warto wiedzieć

Odmrożenia - pierwsza pomoc

2016-02-01 18:43:33

We wstępnym okresie odmrożenia występuje uczucie marznięcia, swędzenie i wrażenie 'puszystości'. Z powodu płynnych i nieostrych granic zmian na skórze trudno jest rozstrzygnąć, czy mamy do czynienia z odmrożeniem, czy też z miejscowym wychłodzeniem. Dopiero w ciepłym pomieszczeniu można z grubsza odróżnić te dwa rodzaje uszkodzeń: lekkie odmrożenie i silne przechłodzenie powodują od razu silny ból, podczas gdy ciężkie odmrożenia pozostają również w cieple zupełnie niebolesne. Głównym zagrożeniem jest nieodwracalne obumarcie odmrożonych części ciała a także zakażenie.