Wypadek, zaginięcie w górach lub nad wodą...

Aplikacja umożliwia automatyczne przesłanie SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej i kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR i na obszarach wodnych, czyli WOPR i MOPR. Numer ratunkowy w górach 601 100 300 i numer ratunkowy nad wodą 601 100 100 udostępnione przez operatora telefonii komórkowej Plus są zintegrowane z aplikacją.

Aplikacja jest dostępna na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android (wersja od 4.0), wyposażone w moduł GPS.

Aplikacja jest bezpłatna dla użytkowników.

Ściągnięcie i instalacja aplikacji jest możliwe z poziomu telefonu komórkowego poprzez wejście do Google Play, wybranie i instalację jej na telefonie.

Do prawidłowego działania aplikacji wymagana jest umowa dotycząca danego telefonu komórkowego o świadczenie usług telekomunikacyjnych, zawarta z Operatorem Telefonii Komórkowej (umowa na abonament lub na kartę)

Wzywanie pomocy:
  • W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, która wymaga kontaktu ze Służbą Ratowniczą w górach, czyli GOPR lub TOPR lub na obszarach wodnych, czyli WOPR i MOPR należy uruchomić aplikację na telefonie.
  • W momencie uruchamiania aplikacji na telefonie, na którym nie jest włączona lokalizacja GPS pojawia się komunikat do użytkownika: Do działania aplikacji konieczne jest włączenie lokalizacji GPS. Zrób to teraz i przycisk Rozumiem który przenosi do ustawień.
  • Jeśli użytkownik nie włączy GPS to nie będzie mógł uruchomić aplikacji.
  • Po uruchomieniu GPS lub jeśli jest on włączony w telefonie to od razu pojawi się komunikat:
  • WARUNKIEM PRZYJĘCIA ZGŁOSZENIA WYPADKU JEST NAWIĄZANIE ROZMOWY TELEFONICZNEJ Z RATOWNIKIEM DYŻURNYM GOPR/TOPR/WOPR/MOPR
  • I przycisk Akceptuje, który pozwala na uruchomienie aplikacji.

W trakcie wzywania pomocy aplikacja automatycznie wybiera zintegrowany z nią numer ratunkowy w górach 601 100 300 lub numer ratunkowy nad wodą 601 100 100, udostępniony przez operatora telefonii komórkowej Plus i łączy się z właściwą Służbą Ratowniczą. Pozwala to na bezpośredni kontakt telefoniczny osoby potrzebującej pomocy z ratownikiem przyjmującym zgłoszenie.

W trakcie ustalania lokalizacji osoby wzywającej pomoc, pod przyciskiem pojawia się komunikat „Ustalanie Twojej pozycji…”

Jak pomoc zostanie wezwana – czyli wtedy, gdy nastąpi połączenie telefoniczne z ratownikiem dyżurnym oraz wysłanie informacji SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej do Służby Ratowniczej, kolor półokręgu zmienia się na czerwony, a pod przyciskiem pojawia się komunikat „Pozycja wysłana do ratowników!”.

Wzywanie pomocy przy ograniczonym zasięgu telefonii komórkowej

Działanie aplikacji w warunkach optymalnych pozwala na wezwanie pomocy poprzez połączenie telefoniczne z właściwą dla danej lokalizacji użytkownika Służbą Ratowniczą oraz na wysłanie wiadomości SMS z informacją o jego lokalizacji. W sytuacji ograniczonego zasięgu telefonii komórkowej aplikacja próbuje połączyć się telefonicznie ze Służbą Ratowniczą, jeśli to okaże się niemożliwe to dąży do wysłania informacji z lokalizacją osoby dzwoniącej. W takiej sytuacji, po wysłaniu wiadomości SMS, na ekranie aplikacji pojawia się komunikat „Pozycja wysłana do ratowników!”.

Niemniej należy pamiętać, że zgodnie z regulaminem WARUNKIEM PRZYJĘCIA ZGŁOSZENIA WYPADKU JEST NAWIĄZANIE ROZMOWY TELEFONICZNEJ Z RATOWNIKIEM DYŻURNYM GOPR/TOPR.

Książeczka medyczna

W Książeczce Medycznej użytkownik aplikacji może podać istotne dla jego obecnego stanu zdrowia informacje.

Wypełnienie Książeczki Medycznej jest dobrowolne i może nastąpić w dowolnym momencie. Jej niewypełnienie nie ma wpływu na działanie aplikacji Ratunek. Podane w Książeczce Medycznej dane można zmieniać, uzupełniać i usunąć w dowolnym momencie.

Książeczka Medyczna - dane do uzupełniania:

Dostęp do danych, które umieścisz w Książeczce Medycznej będą miały Służby Ratownicze tylko w sytuacji, w której wezwiesz pomoc, a ratownik zdecyduje, czy dostęp do tych danych jest konieczny. Do momentu wezwania pomocy, Służby Ratownicze nie mają o Tobie żadnych informacji.

Szczegóły w Polityce Prywatności dostępnej w zakładce Regulamin.

W trakcie zgłoszenia wypadku ratownik pyta o dane, które już teraz możesz wpisać do Książeczki Medycznej. Ich zapisanie w Książeczce skróci czas wzywania pomocy, a także zabezpieczy Cię w sytuacji bardzo ciężkiego wypadku, kiedy podawanie takich danych może być dla Ciebie bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe, a dla ratownika niezwykle pomocne.

Co mogą ratownicy dzięki aplikacji?

Aplikacja została tak opracowana, żeby odpowiadać na potrzeby użytkowników i ratowników w sytuacji, która wymaga szybkiego i skutecznego udzielenia pomocy osobie poszkodowanej.

Dzięki aplikacji ratownicy będą mogli:

1. Szybko poznać dokładną lokalizację (do 3 m) osoby potrzebującej pomocy,;

2. Po przyjęciu zgłoszenia, mieć na żądanie dostęp do lokalizacji osoby poszkodowanej,;

3. Mieć informacje o stanie baterii w telefonie poszkodowanego,;

4. Dodzwonić się do poszkodowanego w dowolnym momencie,;

5. Wysłać wiadomość SMS do poszkodowanego,;

6. Na żądanie mieć dostęp do zapisanych w Książeczce Medycznej danych o stanie zdrowia osoby potrzebującej pomocy.

Dzięki aplikacji ratownicy będą bardzo szybko znali lokalizację poszkodowanego, będą również dysponować większą o nim wiedzą i mieć możliwość stałego z nim kontaktu, przez co będą mogli udzielić mu odpowiedniej dla jego stanu zdrowia pomocy, szybciej i skuteczniej.

Źródło: www.ratunek.eu
2016-02-01 18:16 2057 Ratunek, GOPR, aplikacja mobilna, SOS,

Komentarze

~lmrhiqmx

Wypadek, zaginięcie w górach lub nad wodą... - Tani Nocleg almrhiqmx [url=http://www.g5xm214yy8d04pis9il2m0p94yv5t181s.org/]ulmrhiqmx[/url] lmrhiqmx http://www.g5xm214yy8d04pis9il2m0p94yv5t181s.org/

~cplpscjfo

Wypadek, zaginięcie w górach lub nad wodą... - Tani Nocleg cplpscjfo http://www.g562bo274wi1664l0lalvqcoq5u9m777s.org/ acplpscjfo [url=http://www.g562bo274wi1664l0lalvqcoq5u9m777s.org/]ucplpscjfo[/url]

~dU04rhgdsd

This has made my day. I wish all poigtnss were this good.

~dUqT89Crq

An intillegent point of view, well expressed! Thanks! http://egfbam.com [url=http://ldkmbtulyov.com]ldkmbtulyov[/url] [link=http://tvkvnjjm.com]tvkvnjjm[/link]

~i9tK3AOx4Gv

At last, sonoeme comes up with the "right" answer!

~KmAnmK44sRs

Clear, infetmarivo, simple. Could I send you some e-hugs?

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Inne artykuły

Wypadek, zaginięcie w górach lub nad wodą...
Numery Alarmowe

Wypadek, zaginięcie w górach lub nad wodą...

2016-02-01 18:23:37

Aplikacja umożliwia automatyczne przesłanie SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej i kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR i na obszarach wodnych, czyli WOPR i MOPR. Numer ratunkowy w górach 601 100 300 i numer ratunkowy nad wodą 601 100 100 udostępnione przez operatora telefonii komórkowej Plus są zintegrowane z aplikacją.

Dom Śląski - Karpacz
Schroniska Górskie

Dom Śląski - Karpacz

2016-02-01 17:54:34

Dom Śląski ul. Na Śnieżkę 20, Karpacz tel. 75 75 35 290 www.domslaski.pl

Czarna Góra kusi zimą i latem
Warto wiedzieć

Czarna Góra kusi zimą i latem

2015-08-01 15:37:51

Czarna Góra to interesujące miejsce do wypoczynku, gdyż kryje wiele niespodzianek i atrakcji! Jeśli zastanawiasz się nad miejscem na urlop z dala od hałasu miasta i w otoczeniu rozległych terenów zielonych zapraszamy do Kotliny Kłodzkiej, w okolice Stronia Śląskiego i Czarnej Góry!